Моршинський театр «Джерельце» відзначив 45-річчя

10 червня в концертному залі Палацу культури ДП СКК «Моршинкурорт» відбулися урочистості з нагоди відзначення 45-річчя Зразкового театру Української пісні «Джерельце» та 55 – річчя творчої діяльності Заслуженого працівника культури, Кавалера орденів «За заслуги» та «Берегиня України», мешканки міста Моршина – Ірини Король.

Мистецький захід розпочався з благословення отців Моршинських храмів о. Івана, о. Йосифа та ігумена Гошівського Василіанського монастиря о. Дем’яна.

Зі святом присутніх привітали: заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук та директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Туркало.

Школа мистецтв в Моршині є осередком: духовності, відродження і збагачення народних традицій, культурно-мистецького та просвітницького життя міста та звичайно навчальним закладом, що працює відповідно до державних програм і навчальних планів в галузі естетичного виховання дітей.

Великий педагогічний досвід і високий професійний рівень викладачів школи в поєднанні з вмілим керівництвом, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, вдосконалення їх виконавської майстерності та виховання самодостатнього і достойного громадянина держави, формуванню національної самосвідомості учнів, соціальної зрілості особистості, патріотичному вихованню.

На базі школи  ось уже 45 років працює зразковий театр української пісні «Джерельце» – лауреат багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, яким керує заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» Ш ступеня, кавалер ордена «Берегиня України» Ірина Король. Програми колективу налічують понад сім десятків постановок на найрізноманітніші теми. В рік колектив дає більше сорока виступів. Для багатьох випускників «Джерельця» театральна, мистецька та духовна діяльність стали пріоритетними у виборі професії.

Довідково:

“Джерельце” – Зразковий театр української пісні Моршинської школи мистецтв, який був створений у 1973 р.

Організатором і незмінним керівником цього колективу є режисер, сценарист, костюмер, реквізитор, Заслужений працівник культури України Ірина Король.

Мотивом створення дитячого колективу було зробити предмет сольфеджіо цікавим й естетично виховувати дітей за допомогою фольклору та через нього виховання любові та пошани до українського слова, пісні, до звичаїв і традицій, до рідної землі та її історії.