Мостиські прикордонники 34 рази відмовлялися від хабарів

У пункті пропуску «Шегині», що на українсько-польському кордоні (Львівщина), прикордонник відмовився від хабара у валюті за прийняття неправомірних рішень.

Про це повідомляє МОСТИСЬКА СЬОГОДНІ з посиланням на IA ZIK.

З його слів, під час оформлення подорожуючих та транспортних засобів, що слідували в пункті пропуску на виїзд з України, прикордонний наряд затримав чоловіка за порушення режиму в пункті пропуску.

«29-річний громадянин України, мешканець Вінниччини після проходження видів контролю намагався перейти з одного напрямку на інший, не вибуваючи з України. Чоловік пояснив, що йому потрібно без виїзду з України оформитись у зворотному напрямку, на що старший зміни прикордонників повідомив йому про вимоги законодавства з цих питань. Незважаючи на це, подорожуючий наполегливо просив прикордонника, аби той перевищив свої повноваження і в обхід закону пропустив його на в’їзд в Україну. Своє прохання чоловік вирішив підкріпити хабаром у 50 доларів США. Громадянинові було роз’яснено відповідальність за дачу неправомірної вигоди службовій особі, факт правопорушення задокументовано та викликано працівників Національної поліції України.

Зазначимо, що за вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 369 ККУ «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» передбачено покарання штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Впродовж минулого  року прикордонники Мостиського загону у 34 випадках відмовлялися від хабарів на кордоні, загальна сума яких сягнула – майже 40 тисяч гривень. За такі дії персонал загону заохочується грошовими преміями, рівними, а то і більшими ніж сума запропонованої неправомірної вигоди», – інформує речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін.