На Львівщині відкрили сучасну сімейну міні-ферму

У середу, 28 вересня, у с. Бишків Жовківського району урочисто відкрили сімейну ферму, створену у рамках Проекту уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні», який реалізовує Львівська аграрна дорадча служба, повідомляє сайт НОВИНИ МІСТА ЛЕВА з посиланням на прес-службу департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації

В урочистостях взяли участь представники влади, партнери проекту, місцеві жителі та власники оновленої ферми – сім’я Галини і Миколи Губки.

На сьогодні сім’я утримує 6 корів, 5 свиней та 2 коней. Завдяки реалізації канадської програми на фермі значно покращились умови утримання тварин. Зокрема, від Проекту сім’я отримала 10 гумових ковриків, 5 поїлок, 3 лампи для освітлення, вентилятор із системою автоматичного управління та сучасний доїльний апарат. Загальна вартість грантової підтримки родини склала близько 100 тис. грн. Окрім того, сім’я за власні кошти підвела воду до приміщення ферми, облаштувала бетонні стійла, кормовий стіл та ін.

Фермерів також забезпечили засобами догляду за новим обладнанням. Як розповів голова фермерського сімейства Микола Губка, завдяки встановленню такого обладнання збільшується продуктивність поголів’я ферми. Це також дає можливість, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві.

На даний час господарі реалізують молоко на місцевому ринку та маслозаводі, проте вже надалі планують реалізацію через кооперативне об’єднання. Також за допомогою молочних дорадників та тренерів Львівської аграрної дорадчої служби сім’я планує у майбутньому збільшувати поголів’я худоби до 10 корів.